Metalowe


Metalowe zamki i suwaki błyskawiczne

Zamek błyskawiczny został opatentowany w 1917 roku przez Gideona Sundbacka, ale jego największy rozkwit przypada na lat 20. i 30. XX wieku. Początkowo stosowany w lotnictwie, ostatecznie znalazł zastosowanie w przemyśle tekstylnym i obuwniczym. Suwak metalowy może być produkowany z różnych metali (mosiądz, aluminium, nikiel, itp.). Ze względu na zastosowanie różnych metali, zamek może być uszlachetniany poprzez oksydowanie (mosiądz), nabłyszczany czy matowy (nikiel i aluminium). Zamki tego typu mają mnóstwo zastosowań. Najczęściej używa się ich w spodniach np. typu jeans ponieważ są trwałe i mocne, a mechanizm zapobiegający rozsuwaniu zapobiega kłopotliwym wpadkom.

Zamki i suwaki błyskawiczne do kurtek i toreb

Zamki błyskawiczne metalowe są stosowane w ciężkich materiałach, dlatego bardzo dobrze łączą się z skórzaną odzieżą. Wykorzystywane są standardowo do zapięcia odzieży, ale również doskonale komponują się wszyte w kieszeń takiego stroju. Odzież skórzana od zawsze jest w modzie. Jest to kurtka na lata, dlatego warto wymieniać w niej zamki, gdyż poprawiamy jej charakter i nawiązujemy do aktualnej mody. Nie tylko kurtki świetnie wyglądają w "nowych okuciach", ale również szeroko pojęta galanteria. Torebka znanej marki czy portfel musi zachwycać, a przy tym być ozdobą właściciela czy właścicielki. Torebki dla kobiet mają zazwyczaj dodatkowe elementy ozdobne. Zdarza się, że większość tych elementów jest metalowa, lecz często zdarza się, że to ów zamek błyskawiczny jest "wisienką na torcie". Nie chodzi tu nawet o jego wydźwięk estetyczny, ale o trwałość takiego produktu. Jak wcześniej wspomniano, że są to zamki mocne i trwałe, więc znakomicie nadają się do torebek i portmonetek, a także toreb, kosmetyczek, kuferków itp.

Jakie zamki i suwaki błyskawiczne oferuje nasz sklep?

Ze względu na zastosowanie, zamka metalowego bardzo często używa się  w przemyśle obuwniczym. Ma on nadawać charakter obuwiu lub po prostu zastępować sznurowadło. Co ciekawe, właśnie do tego został wymyślony zamek błyskawiczny. Amerykanin Whitcomb Judson wprowadził na rynek "haczykowy zamykacz i otwieracz do butów". Produkt  ten słabo się sprzedawał ponieważ był ciężki i gruby.Ciekawostką również jest  nazwa "zamek błyskawiczny" przemianowana z "rozłącznego zapięcia" przez firmę Goodrich Company.

Dobre akcesoria krawieckie w sklepie dla krawców

Początkowo tylko torby na tytoń i buty były zamykane tym wynalazkiem. Prawie dwadzieścia lat trwało przekonanie przemysłu tekstylnego do tego produktu. Pomogła jak zwykle reklama. Nakłania ona do kupowania ubranek dla dzieci z zamkiem błyskawicznym, dzięki czemu mogły się one same ubierać. W 1935 roku po raz pierwszy użyto zamka błyskawicznego przy produkcji męskich spodni. Pomysł się przyjął. W połowie lat XX stworzono zamek, którego końce można było rozdzielać i stosować np. do zamykania kurtek. Poznaj nasze zamki i suwaki w dobrym sklepie krawieckim.

Product added to wishlist
Product added to compare.