Lniane naturalne


Lniane naturalne nici i sznurki

Naturalne lniane nici i sznurki to podstawowe elementy między innymi pracowni krawieckiej. Oczywiście zastosowanie tego typu naturalnych sznurków oraz nici jest bardzo szerokie. Lniane sznurki i nici możemy wykorzystać w rękodzielnictwie, przemyśle papierniczym, a nawet wędliniarstwie. Naturalne lniane nici oraz sznurki dostępne są w dużych szpulach i kupujemy je na wagę. Sznurki oraz nici tego typu produkowane są z naturalnego w stu procentach lnu. Są niezwykle trwałe oraz wytrzymałe. Takie sznurki i nici w przekroju są najczęściej okrągłe, choć zdarzają się płaskie tego typu sznurki.

Sznurki i nici krawieckie, kaletnicze

Średnica takich sznurków zaczyna się od niecałego milimetra po kilka milimetrów w zależności od potrzeb. Cienkie lniane nici idealnie sprawdzą się w pracowni krawieckiej. Są niezwykle mocne i wytrzymałe, dzięki czemu wprost idealnie nadają się do szycia na przykład jeansu, czy innych grubych i twardych materiałów. Grubszy lniany sznurek często nazywany dratwa ma szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się go na przykład do szycia skórzanych toreb, a nawet obuwia. Nieco grubsze lniane nici, czy też sznurki świetnie sprawdzą się w przemyśle wędliniarskim.

Grube sznurki krawieckie, kaletnicze

Natomiast najgrubsze lniane sznurki będą idealne do pakowania. I także pakowania ozdobnego. Zwłaszcza, że ostatnio panuje pewien trend na tego typu ekologiczne dodatki. Cieniutkie lniane sznurki oraz lniane nici występują w naturalnych kolorach, ale występują też, jako lniane sznurki podfarbowane. Mamy możliwość wyboru lnianych nici wśród kilku stonowanych, spokojnych kolorów: jasnym beżowym, ciepłym brązie, chłodnym odcieniu brązu, kobaltowym niebieskim oraz klasycznej czerni. Spotykane są także czerwone lniane sznurki, jak również zielone, czy żółte. Oczywiście największym powodzeniem cieszy się naturalny lniany kolor, który zdecydowanie ma swój urok.

Nici i lniane sznurki do decoupage, scrapbookingu

Wszelkiego rodzaju lniane sznurki znajdą swoje zastosowanie także w rękodzielnictwie. Lniane sznurki są idealne dla technik, takich jak makrama, czyli wyplatanie ze sznurków różnego rodzaju dodatków typu: makatki, kosze na doniczki do podwieszania, jak również inne ozdoby, w tym nawet biżuteria. Lniane sznurki świetnie sprawdzają się także, jako elementy zdobień na przykład w technice zwanej decoupage, a nawet scrapbooking. Lniane sznurki oraz lniane nici występują w różnych grubościach, a także rozmaitych kolorach. Mamy także możliwość wyboru sznurków lnianych w postaci naturalnej, surowej,ale także w postaci nabłyszczanej. Tego typu lniane sznurki mają efekt delikatnego połysku, a dzięki temu są jeszcze bardziej trwałe i odporne na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne, takie jak na przykład ścieranie. Lniane nici i sznurki to zdecydowanie jedne z podstawowych elementów, czy akcesoriów pracowni krawieckiej, rękodzielniczej i nie tylko. Mają bowiem niezwykle szerokie zastosowanie, ponadto są bardzo trwałe, wytrzymałe, jak również ekologiczne oraz niedrogie, jeśli chodzi o ich wysoką jakość.

Product added to wishlist
Product added to compare.