Tasiemki


Tasiemki pasmanteryjne - atłasowe, brokatowe

Tasiemki pasmanteryjne do doskonały dodatek krawiecki. Są podstawowym elementem każdej krawcowej i krawca. Tasiemki pasmanteryjne, wstążki mają szerokie zastosowanie w krawiectwie i nie tylko. Stanowią przede wszystkim doskonały element dekoracyjny. Tasiemki pasmanteryjne występują w różnorodnych kolorach i rozmiarach (szerokościach). Dzięki wysoko rozwiniętemu rynkowi, mamy dostęp do najróżniejszych i najbardziej wyszukanych kolorów oraz wzorów. Jednak najbardziej popularne są wstążki czarne, czerwone i białe.

Tasiemki krawieckie, kaletnicze

Oczywiście możemy także wybrać wstążki ze wzorami i tutaj wybór jest ogromny. Od serduszek, symetrycznych azteckich wzorków po ażurkowe, koronkowe i delikatne motywy. Znajdą się wzory lubiane przez dzieci, które są wręcz idealne na przykład do ozdabiania dziecięcej pościeli, a głównie poduszeczek i kołderek. Dosłownie dla każdego znajdziemy coś idealnego! Oprócz różnorodności dotyczącej kolorów oraz wzorów, szeroki i nieskończony wybór dotyczy także rodzajów tasiemek pasmanteryjnych, jeśli chodzi o tkaninę, z jakiej zostały wykonane. Do wyboru mamy na przykład bardzo popularne wstążki satynowe, z organzy, aksamitne, czy w końcu ukochane przez kobiety aksamitki. Tutaj również mamy spore możliwości kolorystyczne.

Ozdobne wstążki, aksamitki

Wstążki z organzy charakteryzują się transparentnością i są nieco bardziej sztywne. Do wyboru mamy całą gamę różnych kolorów i szerokości. Wstążki satynowe i aksamitne są bardzo mięciutkie, śliskie i podatne. Wyróżnia je przepiękny połysk. Aksamitki to piękne, welurowe, miękkie w dotyku tasiemki o różnorodnym zastosowaniu. Poza wyżej wymienionymi rodzajami tasiemek pasmanteryjnych, występują także wstążki brokatowe, czyli błyszczące i bardzo skrzące wstążki, które dodadzą blasku nie jednemu projektowi krawieckiemu. Występują również w rozmaitych kolorach, z reguły są dosyć wąskie i trochę sztywniejsze.

Wstążki pasmanteryjne

Wstążki i tasiemki pasmanteryjne to doskonałe dodatki krawieckie. Mogą służyć, jako elementy wyróżniające w kreacji, czy maskujące, na przykład w miejscach szwów, czy jako obszycie zakończeń rękawów. Trudno sobie wyobrazić życie bez wstążek, które są takim fantastycznym elementem zdobniczym. Oczywiście w zależności od pomysłowości twórcy, wstążki można marszczyć, drapować oraz doszywać warstwami, dzięki czemu możemy osiągać na prawdę spektakularne efekty końcowe. Oprócz krawiectwa wstążki wykorzystujemy także przy tworzeniu rozmaitego rękodzieła. Przykładowo wstążki i tasiemki są lubianym elementem rękodzielniczek w swoich projektach biżuteryjnych. W technice wyplatania kumihimo to właśnie wstążki są podstawowym materiałem. Aksamitki występujące w różnych kolorach i szerokościach same w sobie są piękną damską biżuterią. Nadal aktualna jest przecież moda na naszyjniki z nich wykonane, czyli tak zwane chokery. Wstążki to również wspaniały element osób kochających się w papeterii i scrapbookingu. To doskonałe elementy dekoracyjne. Ponadto pięknie zapakowane prezenty nie będą kompletne, kiedy nie zostaną przewiązane piękną, ozdobną wstążką.

Product added to wishlist
Product added to compare.