Pinezki tapicerskie


Pinezki tapicerskie do obicia materiału

W tapicerstwie, tak jak w każdej dziedzinie, istnieje wiele różnych metod mocowania oraz łączenia ze sobą materiałów. Każda z metod posiada swoje plusy i minusy, które w zależności od potrzeb wykonującego pracę są analizowane i wykorzystywane do oceny przydatności danego materiału, a następnie jego wyboru, który znacznie wpływa na efekt końcowy wykonywanej pracy. W momencie, gdy zależy nam w dużej mierze na elemencie, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim podniesie walory estetyczne naszego produktu warto sięgnąć po pinezki tapicerskie, które same w sobie mogą być elementem dekoracyjnym.  

Pinezki tapicerskie - do czego służą?

Pinezki lub też gwoździe tapicerskie posiadają dwie główne cechy. Przede wszystkim mają przytwierdzić materiał do wykonywanego mebla. Mówiąc najprościej jak się da - mają za zadanie łączyć tkaninę obiciową z elementem nośnym, podstawą mebla (na przykład obicie fotela z fragmentem drewnianym). W tym przypadku najważniejsze jest to by wybrany przez nas półprodukt cechował się dobrą jakością wykonania oraz dobrym gatunkowo materiałem, z którego jest wyprodukowany. Zagwarantuje nam to, iż jego wykorzystanie nie będzie jedynie tymczasowym rozwiązaniem, a długoterminowym gwarantem wytrzymałości. Drugą, nieraz i ważniejszą i bardziej cenioną przez konsumentów cechą jest ich walor estetyczny oraz znaczne zwiększanie wartości przedmiotu poprzez nietypowe połączenia, kolory czy też wybijane nimi delikatne wzory. Umiejętne wykorzystywanie tego półproduktu pozwala na zwiększenie ceny wykonywanego mebla poprzez wykreowanie go na produkt bardziej luksusowy i wytworny. Świetnym przykładem jest używanie pinezek tapicerskich do wykończeń materiałowych zagłówków w łóżkach.

Gwoździe tapicerskie w sklepie tapicerskim

Większość tych artykułów wykonywanych jest z przeznaczeniem i dedykowaniem do użytku jedynie we wnętrzach dlatego, wykonane są z materiałów nieodpornych na rdzę oraz innego typu czynniki zewnętrzne. W przypadku zabrudzenia pinezek należy pamiętać, że nie powinno się ich czyścić w sposób gwałtowny lub używając polerujących płynów (o ile producent nie wskaże inaczej), gdyż możemy ryzykować starciem części wykończeniowej, która sprawia różnicuje artykuły. Do czyszczenia w razie konieczności poleca się przetarcie główki pinezki w sposób uważny, wykorzystując do tego suchy i delikatny materiał, który nie naruszy pokrycia i wykończenia półproduktu.

Duży wybór pinezek tapicerskich 

Dostępne rodzaje pinezek tapicerskich:

    rozmiar 6mm/8mm - średnica główki wynosi 1 cm, długość igły 1,5 cm
    rozmiar 12mm - średnica główki wynosi 1,1 cm, długość igły 1,5 cm
    rozmiar 16mm - średnica główki wynosi 1,4 cm, długość igły 1,5 cm
    rozmiar 18mm - średnica główki wynosi 1,5, długość igły 2 cm

Wszystkie produkty dostępne są w trzech kolorach - złotym, srebrnym oraz czarnym. Kolory w zależności od wykorzystania mogą zostać zgrabnie ukryte w materiale dzięki nie rzucającemu się odcieniowi dobranej pinezki lub wręcz przeciwnie, mogą zostać wyeksponowane jako dodatkowy element ozdobny produktu. Pamiętaj, że pinezki tapicerskie to produkt ostro zakończony! Zawsze zwracaj uwagę na bezpieczeństwo pracy z tym artykułem.

Product added to wishlist
Product added to compare.