Katalog

Strona Główna >

Nity 

Jest 22 produktów.
Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów
Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów

Nity rymarskie i kaletnicze

Nity metalowe stosowane są w przemyśle odzieżowym, obuwniczymi i przy produkcji wyrobów galanteryjnych. Podstawowym zadaniem nitów jest wzmocnienie szwów stosowane w połączeniach kieszeni i szlufek. Najczęściej wzmacnianymi materiałami są jeans i skóra. Oprócz zastosowania wzmocnienia, nadają produktowi charakteru i służą jako ozdoba. Nity mogą być też używane zamiast szwów. W produktach, gdzie wytrzymałość łączenia musi być stu procentowa. Zaletą nitu jest jego nierozłączne połączenie, co oznacza, że jego demontaż jest możliwy tylko poprzez odcięcie łba od trzonu.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar nitu?

Głównym parametrem jest jego wysokość. Ta wysokość musi być  równa materiałom, które mamy zamiar połączyć . Zbyt mała wysokość trzonu skutkuje słabym połączeniem materiałów, a co za tym idzie, późniejszym obluzowaniem nitu i jego odpadnięcie. Za duża wysokość powoduje zmiażdżenie łba trzonu przy jego zakładaniu, co powoduje defekt wizualny i brak wzmocnienia szwu. Nity niklowane - najczęściej używane przy produkcji torebek, portfeli, obroży, pasków, breloczków itp. Nity antyk mosiądz i antyk miedź - stosowane są tak jak niklowane, ale dodatkowo dają efekt wizualny i używa się ich do wykończenia puzderek, plecaków oraz do szycia odzieży specjalistycznej np. dla rybaków czy myśliwych. Nity z mosiądzu - mają zastosowanie bardziej dekoracyjne. Stosuje się je wszędzie, gdzie pasuje takie wykończenie. Najczęściej są to wyroby galanteryjne, ale też np. jeansowe wykończenie kieszeni, uprzęże czy smycze. Nity ze stali nierdzewnej - posiadają zwiększoną odporność na korozję, co szczególnie się przydaje przy produktach, które mają zwiększony kontakt z wodą. Każdy z nitów jest produkowany z żelaza, a jedynie jego wierzchniej warstwie dodawane jest estetyczne wykończenie.

Nity kaletnicze i nie tylko

Polecane są do łączenia skór i materiałów skóropodobnych nie tylko w przemyśle obuwniczym, ale także szeroko pojętego przemysłu galanteryjnego. Z powodzeniem możemy własnoręcznie wykonywać detale ozdobne na każdym rodzaju  materiału. Tworzyć oryginalne wzory na własnoręcznie robionych upominkach czy nadawać charakteru takim z masowej produkcji. Nity możemy trwale łączyć za pomocą kilku sposobów. Najprostszym z nich jest zastosowanie zwykłego młotka. Należy to robić na płaskiej i twardej powierzchni. Innym sposobem  jest zakup specjalnej nitownicy. Tutaj wybór jest duży od ręcznej do półautomatycznej z profilowanymi końcówkami, które zabezpieczają nity przed deformacją podczas łączenia. Dobre okucia rymarskie i kaletnicze znajdziesz w naszym sklepie dla szewców..

Nasze Nagrody